Geenifoorum "Genoomika meditsiini edendamisel"
- Aeg:01.04.19 - 31.08.19
19s rahvusvaheline geenifoorum 2019 alapealkirja "Genoomika meditsiini edendamisel" toimub 30.-31. augustil 2019 Dorpati konverentsikeskuses Tartus.
Konverentsi selleaastane teemade ring on mitmekülgne ning geenifoorumi programm hõlmab ettekandeid personaalmeditsiini arengutest ja rakendustest tervishoius, sh geneetiliste riskide hindamisest ja rakendusest meditsiinis, farmakogeneetilistest uuringutest ning meetoditest, mis aitavad leida uusi individuaalseid vähiravimeid. Eraldi käsitletakse seda, kuidas inimese mikrobioom koos meie enda genoomi ning keskkonnafaktoritega mõjutab meie tervist ning milline on evolutsiooniliste tegurite mõju haiguste tekkimisel. Metaboolsete haiguste näitel käsitletakse nii spetsiifiliste geenide mõju kui ka kompleksseid geenidevahelisi interaktsioone ning räägitakse soospetsiifilistest mõjudest.
- Programm;
- Osalemistingimused;
- Registreerimine.
Konverentsi peaesinejad on Dr Dan Roden (Vanderbilt University) ja Dr Heidi Rehm (Broad Institute) USA-st. Dr Roden räägib oma ettekandes, kuidas tänu suurtele biopankadele on toimunud kiire genoomika areng, mis on võimaldanud personaalmeditsiini arenemist. Dr Rehm kõneleb sellest, kuidas on võimalik uusi geneetilisi avastusi rakendada kliinilises diagnostikas. Dr Peer Bork (EMBL, Saksamaa) ja Dr Alexanda Zhernakova (Groningen University, Holland) annavad oma ettekannetes ülevaate mil viisil mikroobide maailm mõjutab meie tervist ning millised on selle uurimisvaldkonna kõige uuemad suunad. Dr Mathew Garnett (Sanger, UK) tutvustab multi-oomika meetodite rakendamist vähirakkudel eesmärgiga leida uusi vähiravi sihtmärke. Dr Henk-Jan Guchelaar (Leiden University, Holland) ja Dr Lili Milani (Tartu University) räägivad farmakogeneetika uuringutest ja nende rakendustest meditsiinis. Dr Iain Mathieson (Pennsylvan ia University, USA) selgitab, kuidas evolutsioonilised tegurid mõjutavad komplekshaiguste jaoks arvutatud polügeenseid riskiskoore ja milline on nende riskiskooride mõju erinevates populatsioonides.
Geenifoorum 2019 esinejad on:
Alexandra Zhernakova, University of Groningen, Holland;
Carina Schlebusch, Evolutionary Biology Centre, Uppsala University, Rootsi;
Dan Roden (keynote), Vanderbilt University, USA;
Erik Eliassoni, Karolinska Institute, Rootsi;
Frode Norheim, University of Oslo, Norra;
Harry Alenius, Karolinska Institute, Rootsi;
Heidi Rehm, Broad Institute, USA;
Henk-Jan Guchelaar, University of Leiden, Holland;
Iain Mathieson, University of Pennsylvania, USA;
Kerrin Small, King’s College, UK;
Lili Milani, Institute of Genomics, University of Tartu, Eesti;
Lluis Quintana Murci, Institut Pasteur, Prantsusmaa;
Margit Mahlapuu, University of Gothenburg, Rootsi;
Mathew Garnett, The Wellcome Sanger Institute, UK;
Ole Andreassen, Institute of Clinical Medicine, University of Oslo, Norra;
Peer Bork, EMBL, Heidelberg, Saksamaa;
Stefan Fröhling, NCT Heidelberg, Saksamaa;
Vardhman Rakyan, Blizard Institute, University of London, UK.
Lisaks ettekannetele sisaldub konverentsi osavõtutasus:
- näitus/postersessioon;
- konverentsikogumik;
- lõunasöögid ja kohvipausid 30. ja 31. augustil;
- buffet õhtusöök 30. augustil.
Postersessioon
Konverentsi raames toimub postersessioon, millest on oodatud osa võtma eelkõige kraadiõppurid ja noorteadlased. Postri maksimaalne lubatud mõõt on 118 cm x 84 cm (formaat A0). Lisainfo saamiseks palume saata kiri konverentsi sekretariaadi meiliaadressile (geneforum2019 at gmail dot com).
Soodushinnaga registreerimise tähtaeg on 31. mai 2019
Eesti akadeemilise, mittetulundusliku ja riigiasutuse esindaja osavõtutasu on selle ajani 179 eurot (lisandub käibemaks). Konverentsi ühe päeva osavõtutasuks on 139 eurot (lisandub käibemaks) ja see sobib eelkõige piiratud ajaressursiga huvilistele. Kraadiõppurite osalustasu on mai lõpuni 139 eurot (lisandub käibemaks) ja põhiõppe tudengitel on võimalik kuulata konverentsi ettekandeid vabade kohtade olemasolul tasuta. Soovijatel on võimalik saada täienduspunkte konverentsil kuulatud ettekannete mahus ja sellele vastav tunnistus, mille väljastab TÜ Arstiteaduskonna Täiendõppekeskus.
Konverentsile saate registreeruda:
- Täites on-line registreerimisvormi Geenifoorumi veebilehel;
- Tagastades salvestatava registreerimisvormi e-kirjaga meiliaadressil geneforum2019 at gmail dot com.
Lisainfo
Geenifoorum 2019 korralduskomitee
E-mail: geneforum2019 at gmail dot com